Subiektywnym

okiem

Raczyńskiego

Blog osobisty Marcina Raczyńskiego

Ostatnie artykuły

06 marzec 2016

W kwietniu zaczynamy remont drogi w Unisławiu Śl.

W środę 15 marca razem z Panią Iwoną Bandurską-Szewczyk, sołtysem Unisławia Śląskiego, wstępnie ustalaliśmy miejsca, w których powinny zostać zamontowane prewencyjne radary prędkości. Jesteśmy przekonani, że nasz wspólny pomysł znacznie poprawi bezpieczeństwo w miejscowości, przez którą obecnie wielu kierowców jeździ znacznie szybciej niż 50 km/h.

unislaw 2017 2Na zdjęciu od lewej: sołtys Unisławia Śląskiego Iwona Bandurska-Szewczyk i burmistrz Marcin Raczyński

Byliśmy również na drodze gminnej, której przebudowa ruszy już na początku kwietnia. Zadanie to wpisałem do budżetu w grudniu 2015 roku. Po wielu miesiącach ciężkiej pracy moich współpracowników udało się zdobyć dofinansowanie na tę inwestycję. Umowa została podpisana w sierpniu 2016. Teraz przystępujemy do końcowego etapu, którego efektem będzie asfaltowa nawierzchnia na odcinku 842 m drogi.

W tym miejscu chciałbym bardzo podziękować skarbniczkom oraz pracownikom referatu pozyskiwania środków zewnętrznych z kierownikiem Panią Martą Kaczur, a także pracownikom referatu inwestycyjnego na czele z Panem Jakubem Stolickim.

Realizacja tego zadania to również zasługa Pani Sołtys Iwony Bandurskiej-Szewczyk, która od samego początku mojej kadencji zabiegała o remont tej drogi - remont wyczekiwany przez mieszkańców od kilkudziesięciu lat.

Chciałbym również podziękować Radzie Miejskiej, która przyjęła to zadanie do budżetu. Wspólnie poprawiamy jakość życia mieszkańców naszej gminy. Wyrazy uznania.

unislaw 2017 1Już niebawem od lat wyczekiwany remont stanie się faktem

Free Joomla! template by Age Themes

Personal Trainer Certification