Subiektywnym

okiem

Raczyńskiego

Blog osobisty Marcina Raczyńskiego

Ostatnie artykuły

06 marzec 2016

"Stacja benzynowa, basen, rewir policji i transport"

Artykuł pochodzi z Panoramy Wałbrzyskiej (poniedziałek, 4 lipca 2016)

Przed kilkoma dniami w gminie Mieroszów otwarto Szlak Ekologiczny na górze Lesista Wielka. Szlak jest piękny i będzie jedną z atrakcji turystycznych tej okolicy. Nie on jednak był jednym z najważniejszych zadań jakich wykonanie postawił sobie za cel podczas obecnej kadencji Marcin Raczyński, burmistrz Mieroszowa.

artykul panorama

- Te zadania to utworzenie publicznego transportu wewnątrzgninnego, przywrócenie stacji paliw, utworzenie siedziby dla rewiru policji w Mieroszowie oraz budowa odkrytego basenu - wylicza burmistrz Raczyński. Dodaje, że dodatkowymi zadaniami, które już udało się zrealizować jest m.in. dwukrotne zwiększenie kwot  dofinansowania uczniowskich klubów sportowych oraz zabezpieczenie dostaw wody dla mieszkańców gminy.

Marcinowi Raczyńskiemu transport na terenie gminy udało się zapewnić w pierwszych miesiącach kadencji. W znacznym stopniu zniwelowalo to wykluczenie społeczne w czterech z ośmiu sołectw naszej gminy, do których nie docierał żaden transport. W przypadku stacji paliw rozmowy toczą się od września ubiegłego roku i burmistrz wierzy, iż do końca roku bieżącego stacja będzie uruchomiona. Nie ma też wątpliwości, że utowrzenie w Mieroszowie siedziby dla policji jest koniecznością. W związku z tym władze gminy zamierzają  wyremontować i przeznaczyć na ten cel lokal z zasobów gminy. Dodatkowo planuje się zabezpieczenie w budżecie środków na finansowanie ponadnormatywnych godzin dla pieszych patroli policji.

- Siedziba rewiru utworzona zostanie najpóźniej w ostatnim kwartale bieżącego roku. W przypadku  basenu jesteśmy na etapie koncepcyjnym związanym z wyborem optymalnej lokalizacji - mówi burmistrz.

Dodaje, że ubiegłoroczna susza wymusiła przyspieszenie działań mających na celu zapewnienie realizacji jednego z najważniejszych zadań gminy jakim jest dostawa wody mieszkańcom. - Reaktywowano stare i od lat nieużywane ujęcia wody, wymieniono armaturę oraz zaimplementowano system wizualizacji sieci wodociągowej,  poziomu wody w głównych zbiornikach oraz pracy pomp głębinowych - wyjaśnia burmistrz Mieroszowa.

Określił już kolejne ważne, stojące przed nim zadania. Są to m.in. utworzenie połączenia autobusowego Mieroszów-Mezimesti, wymiana lamp ulicznych na energooszczędne, remont i termomodernizacja szkoły podstawowej w Mieroszowie,  remont biblioteki i utworzenie studia nagrań w Mieroszowskim Centrum Kultury.

Free Joomla! template by Age Themes

Personal Trainer Certification